Windturbines op zee: coating mogelijk schadelijk voor milieu Er komen steeds meer windturbines op de Noordzee. Deze turbines moeten beschermd worden tegen corrosie (bijvoorbeeld roest).
Nieuw onderzoek bevestigt: mensen in Nederland krijgen te veel PFAS binnen Mensen in Nederland krijgen te veel PFAS(Per- en polyfluoralkylstoffen ) binnen via voedsel en drinkwater samen.
Lessen uit de coronapandemie voor het Nederlandse klimaatbeleid Door de coronamaatregelen tijdens de pandemie werd er massaal thuis gewerkt (en gestudeerd). Daarmee nam het aantal verkeersbewegingen fors af.
Geen grote verandering in luchtkwaliteit in Nederland 2022 De luchtkwaliteit was in 2022 over het algemeen iets slechter dan in 2021. Weeromstandigheden zoals temperatuur en droogte spelen bij dit verschil een belangrijke rol.
RIVM start in 2023 met het structureel meten van ultrafijnstof Het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) gaat in 2023 voor het eerst structureel ultrafijnstof in de lucht meten.
Meer aandacht nodig voor mogelijk effect drugsafval op kwaliteit drinkwater In drugsafval zitten stoffen die schadelijk zijn voor de kwaliteit van het drinkwater. Doordat dit afval gedumpt wordt kunnen deze stoffen in de bronnen van het drinkwater terechtkomen.