Nieuw signaal: Hergebruik afvalwater
In een droge zomer kan er te weinig water beschikbaar zijn om gewassen in de land- en tuinbouw te besproeien. Gezuiverd afvalwater kan hiervoor een oplossing zijn.
In een droge zomer kan er te weinig water beschikbaar zijn om gewassen in de land- en tuinbouw te besproeien. Gezuiverd afvalwater kan hiervoor een oplossing zijn.
Grondwater en oppervlaktewater vormen de belangrijkste bronnen voor het Nederlandse drinkwater. In veel gebieden is de kwaliteit van dit water niet goed genoeg.
Het schadelijke effect van een mengsel van Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS) kan groter zijn dan het effect per stof.
Een vaste afstand tot hoogspanningsstations kan niet wetenschappelijk worden onderbouwd. Het RIVM geeft opties hoe hiermee om te gaan. Lees verder
Er moeten betrouwbare standaardtechnieken worden ontwikkeld om microplastics in de bodem te analyseren. Dat blijkt uit een literatuurreview van het RIVM.
Deze maand bracht de Sociaal-Economische Raad (SER) een advies uit over de rol van biomassa in de transitie naar een CO2-neutrale en circulaire economie in 2050.
Een van de afspraken in het Klimaatakkoord is dat bestaande woningen en andere gebouwen geschikt worden gemaakt voor het gebruik van duurzame energiebronnen.