Nieuw signaal: Veilig plaatsen energieopslagsystemen Voor een duurzame energievoorziening is opslag van energie nodig. Die vindt nu vooral in batterijen plaats.
Aanpak vervuilende activiteiten nodig om drinkwaterbronnen te beschermen In Nederland halen we ons drinkwater uit twee bronnen: grondwater en rivierwater. In veel gebieden is de kwaliteit van dit water niet goed genoeg.
Gezondheidsraad: Meet structureel de blootstelling aan chemische stoffen in de mens De blootstelling van mensen aan chemische stoffen wordt in Nederland niet gemeten, maar geschat. Beeld: ©Rijksoverheid / Inge van Mil
Nieuwe kaarten maken gezondheidswinst door betere luchtkwaliteit inzichtelijk Op 14 maart publiceert het RIVM kaarten die laten zien wat het gezondheidseffect is van maatregelen om de luchtkwaliteit te verbeteren.
Maatregelen Schone Lucht Akkoord werken, doel komt in zicht Maatregelen om de luchtkwaliteit te verbeteren hebben effect. Gemiddeld leven we in Nederland door deze maatregelen 3,5 maand langer in 2030.
Laagfrequent geluid komt meer voor in het dagelijks leven Laagfrequente geluiden komen veel voor in het dagelijks leven. De natuur en de mens produceren ze. Denk aan golven, wind, huishoudelijke apparaten en de industrie.