Nieuw signaal: Ureum formaldehyde als isolatiemateriaal Bij de GGDen zijn klachten gemeld nadat hun woning was geïsoleerd met UF-schuim. Deze klachten kunnen variëren van irritatie aan de ogen, de neus, de keel, tot aan misselijkheid of het hebben
Voorstel PFAS-verbod formeel ingediend in Europa Op 13 januari hebben Nederland, Duitsland, Denemarken, Zweden en Noorwegen bij ECHAEuropean Chemicals Agency (Europees chemicaliënagentschap) samen de eerste, formele stap voor een Europe
RIVM: PFAS in drinkwater uit rivierwater moet omlaag Het RIVM adviseert om de concentraties PFAS (Poly- en perfluoralkylstoffen )in drinkwater in delen van Nederland de komende jaren te verlagen.
Circulaire economie: meer mogelijkheden voor hergebruik licht radioactieve stoffen Bij het maken van staal en pigment blijven miljoenen kilo’s licht radioactieve stoffen over. Ook in de snel groeiende sector van de geothermie zullen steeds meer van deze stoffen ontstaan.
Geen maatregelen nodig na onderzoek naar schadelijke stoffen in gewasbeschermingsmiddelen Het RIVM onderzocht of er op dit moment stoffen zitten in gewasbeschermingsmiddelen die qua chemische structuur lijken op 5 verboden stoffen.
Onderzoek naar gezondheidseffecten door bestrijdingsmiddelen haalbaar en zinvol Bestrijdingsmiddelen kunnen schadelijk zijn voor de gezondheid van omwonenden.