Nieuw signaal: Hergebruik afvalwater In een droge zomer kan er te weinig water beschikbaar zijn om gewassen in de land- en tuinbouw te besproeien. Gezuiverd afvalwater kan hiervoor een oplossing zijn.
Nieuw signaal: Bescherming van drinkwaterbronnen Grondwater en oppervlaktewater vormen de belangrijkste bronnen voor het Nederlandse drinkwater. In veel gebieden is de kwaliteit van dit water niet goed genoeg.
Meer aandacht nodig voor mogelijk effect drugsafval op kwaliteit drinkwater In drugsafval zitten stoffen die schadelijk zijn voor de kwaliteit van het drinkwater. Doordat dit afval gedumpt wordt kunnen deze stoffen in de bronnen van het drinkwater terechtkomen.
Verbeterde samenwerking tegen medicijnresten in water levert resultaat op Goede samenwerking levert resultaat op bij de aanpak van medicijnresten die in het water belanden.
Nieuwe risicogrenzen voor PFAS in oppervlaktewater Het RIVM heeft nieuwe risicogrenzen voor PFAS (Poly- en perfluoralkylstoffen )in oppervlaktewater afgeleid.
PFAS in gewassen uit moestuinen in Dordrecht, Papendrecht, Sliedrecht en Molenlanden Gewassen uit moestuinen die verder dan een kilometer van het chemiebedrijf Dupont/Chemours in Dordrecht liggen kunnen gegeten worden.